logo8.jpg
 
Kandydaci na wójta gminy Sośnie

Kandydaci na wójta gminy Sośnie

Wybory samorządowe 2014 - 16 listopada wybierać będziemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Poniżej przedstawiamy kandydatów na stanowisko wójta gminy Sośnie.

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej oraz drogi powiatowej w Bogdaju

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej oraz drogi powiatowej w Bogdaju

Estetyczny wygląd budynku, duża i przestronna kuchnia oraz nowoczesne wyposażenie – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Sołectwa Bogdaj w nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Nowego wyglądu nabrała także...

2 osoby bez konkurencji ma już mandaty radnego

2 osoby bez konkurencji ma już mandaty radnego

Niebywała sytuacja wystąpiła w dwóch okręgach wyborczych w naszej gminie.Radnymi w miejscowości Cieszyn w okręgu nr. 8 oraz 9 zostali już: Dominik Grobelny i Zbigniew Kisiński. W ostatnim dniu ze swojego kandydowania...

Kandydaci do Rady Powiatu z naszego okręgu

Kandydaci do Rady Powiatu z naszego okręgu

Rada powiatu – organ stanowiący i kontrolny samorządu powiatowego. Jego członkowie (radni) wybierani są w wyborach bezpośrednich w systemie wyborów proporcjonalnych. W skład rady powiatu wchodzą radni w liczbie 15 w...

Znamy już kandydatów do Rady Gminy Sośnie

Znamy już kandydatów do Rady Gminy Sośnie

Wybory samorządowe odbędą się – na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów – w terminie 16 listopada 2014 roku (niedziela). Oficjalny termin głosowania wynika z rozporządzenia premiera w sprawie wyborów samorządowych,...

 

20/10/2014, 17:05
kandydaci-na-wojta-gminy-sosnieWybory samorządowe 2014 - 16 listopada wybierać będziemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Poniżej przedstawiamy kandydatów na stanowisko wójta gminy Sośnie. Krzysztof Bochen - zam. Janisławice Szczepan Kwapisz - zam. Kałkowskie Kto Waszym zdaniem ma największe szanse? Czekamy na Wasze komentarze!
19/10/2014, 21:41
uroczyste-otwarcie-swietlicy-wiejskiej-oraz-otwarcie-drogi-powiatowej-w-bogdajuEstetyczny wygląd budynku, duża i przestronna kuchnia oraz nowoczesne wyposażenie – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Sołectwa Bogdaj w nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Nowego wyglądu nabrała także droga powiatowa w tejże miejscowości, która w obecnej chwili została całkowicie wyremontowana i oddana do użytku. Uroczyste otwarcie obiektu Sali oraz drogi odbyło się w sobotnie popołudnie tj. 18 października 2014 roku. Przed salą zebrali się mieszkańcy naszej okolicy oraz zaproszeni...
19/10/2014, 08:18
2-osoby-bez-konkurencji-ma-juz-mandaty-radnegoNiebywała sytuacja wystąpiła w dwóch okręgach wyborczych w naszej gminie.Radnymi w miejscowości Cieszyn w okręgu nr. 8 oraz 9 zostali już: Dominik Grobelny i Zbigniew Kisiński. W ostatnim dniu ze swojego kandydowania zrezygnowała Maria Plewa. Dlaczego? Zgodnie z Kodeksem wyborczym głosowania nie przeprowadza się, jeśli jest jeden kandydat na mandat, a tak zdarzyło się w tych dwóch okręgach wyborczych. Dodajmy, że gminna komisja wyborcza dała jeszcze dodatkowo 5-dniowy termin na zgłoszenie się...
14/10/2014, 19:26
kandydaci-do-rady-powiatu-z-naszego-okreguRada powiatu – organ stanowiący i kontrolny samorządu powiatowego. Jego członkowie (radni) wybierani są w wyborach bezpośrednich w systemie wyborów proporcjonalnych. W skład rady powiatu wchodzą radni w liczbie 15 w powiatach liczących do 40000 mieszkańców oraz po dwóch na każde kolejne rozpoczęte 20000 mieszkańców, ale nie więcej niż 29 radnych (art.9 ustawy o samorządzie powiatowym).   Okręg wyborczy nr. 6 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem...
14/10/2014, 18:07
znamy-juz-kandydatow-do-rady-gminy-sosnieWybory samorządowe odbędą się – na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów – w terminie 16 listopada 2014 roku (niedziela). Oficjalny termin głosowania wynika z rozporządzenia premiera w sprawie wyborów samorządowych, podpisanego 12 sierpnia 2014 r. Termin ewentualnej drugiej tury to 30 listopada 2014 r.   Obwody głosowania 1 Zespół Szkół w Sośniach 63-435 Sośnie ul. Wielkopolska 43 Sołectwa: Janisławice, Kałkowskie, Bronisławka, Kocina, Mariak, Możdżanów,...
27/09/2014, 11:16
wybory-czas-zaczacWybory samorządowe coraz bliżej, dlatego też więcej informacji będzie się pojawiać na naszej stronie. 16 listopada czekają nas wybory samorządowe. Wówczas głosować będziemy na wójta oraz radnych gmin, powiatów oraz sejmiku.     Komitety wyborcze już zarejestrowane: Komitet Wyborczy Wyborców „Z Ludźmi, przez Ludzi i dla Ludzi”, pełnomocnik wyborczy: Maciej Piotr Żuraw Komitet Wyborczy Wyborców „Przyjazny Urząd Przyjazna Gmina”, pełnomocnik wyborczy: Ireneusz Siedlecki Komitet...
23/09/2014, 20:18
wybory-samorzadowe-2014-okregi-jednomandatoweWybory samorządowe w 2014 roku odbędą się 16 listopada. Są one organizowane raz na cztery lata, w 2014 roku pierwszy raz w okręgach jednomandatowych. Wybory samorządowe dotyczą wyboru takich władz jak: radni (gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich), wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast. W 2014 r. radni zostaną wybrani w okręgach jednomandatowych.   Wybory samorządowe charakteryzują się pewną specyfiką. Maja zasięg lokalny, ich wynik ma więc znaczny wpływ na jakość życia wspólnoty...
23/09/2014, 20:06
diety-czlonkow-komisji-w-wyborach-samorzadowych-2014Diety członków komisji wyborczych, na mocy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.), uchwala Państwowa Komisja Wyborcza. Wcześniej wysokość diet członków komisji w wyborach samorządowych regulowało rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 2004 r. Diety te pozostawały niezmienione od ośmiu lat, tj. od 2006 r. Na mocy kodeksu wyborczego oraz uchwały PKW z dnia 28 lipca 2014 r. członkom komisji wyborczych przysługuje wynagrodzenia w...
23/09/2014, 14:41
historia-na-wyciagniecie-rekiTereny, na których żyjemy, były niegdyś terenami przygranicznymi, mieszkali tutaj Polacy i Niemcy, obok siebie w zgodzie żyli katolicy i ewangelicy, którzy szanowali swoje święta religijne, tradycje i zwyczaje. W ramach projektu „Historia na wyciągniecie ręki” tworzymy w Zespole Szkół w Sośniach Izbę Regionalną, w której gromadzimy przedmioty świadczące o historii naszego regionu. W chwili obecnej udało nam się pozyskać kilka cennych sprzętów składających się na wyposażenie gospodarstwa domowego z...
26/08/2014, 16:54
kaczor-w-mozdzanowiePo raz kolejny impreza o nazwie „Kaczor” odbyła się w miejscowości Możdżanów. Jest to jeden z najstarszych obrzędów kulturalnych tych okolic i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, jak również wśród  gości z okolicy. W tym roku „Kaczor” w Możdżanowie odbył się 16 sierpnia. Imprezę zorganizowała Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys – Anną Radoła.   Zawody polegają na zerwaniu przez jadącego i stojącego w siodle zawodnika kaczora zawieszonego wysoko na linie....
17/08/2014, 16:50
konkurs-na-najsmaczniejszy-chleb-domowego-wypiekuGmina Sośnie wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju miejscowości Chojnik i Kuźnica Kącka ogłasza konkurs na najsmaczniejszy chleb domowego wypieku. Konkurs skierowany jest do podmiotów z terenu gminy Sośnie, tj. gospodarstw agroturystycznych, lokalnych stowarzyszeń oraz grup nieformalnych, instytucji gminnych, a także osób prywatnych. Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa dostępne są w załączeniu poniżej, a także w siedzibie Urzędu Gminy Sośnie. Kartę zgłoszeniową należy złożyć...
11/08/2014, 21:41
bialy-daniel-oferta-cenowa-oraz-w-calkowitej-odslonieOśrodek rekreacyjno-wypoczynkowo „Biały Daniel” ma na celu zagospodarowania czasu wolnego mieszkańcom gminy Sośnie i jej gościom. Miejsce to zapewni Państwu wiele urozmaiconych form relaksu, wypoczynku a także możliwości rywalizacji sportowej w trakcie organizowanych imprez. Zapraszamy Państwa do odwiedzania tego ośrodka. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, relaks a także świetną zabawę. Na terenie ośrodka mamy do dyspozycji wiele atrakcji: boisko zewnętrzne do piłki nożnej ze sztuczną...
05/08/2014, 20:51
z-poslizgiem-ale-sa-juz-widoczne-efektyRemont Sali Wiejskiej w Bogdaju niebawem zostanie zakończony. Prace miały trwać do końca lipca ale niestety przeciągną sie jeszcze o kilkanaście dni. Choć nie planuje się jeszcze jej oficjalnnego otwarcia to mieszkańcy na zakończenie remontu czkeją już z niecierpliwością. Prezentujemy Państwu kilka zdjęć aby można samemu ocenić obecny efekt remontu.        GALERIA
03/08/2014, 13:11
otwarcie-obiektu-rekreacyjno-wypoczynkowego-bialy-daniel-dzien-gminy-sosnieW dniu 2 sierpnia 2014r. w obiekcie rekreacyjno – wypoczynkowym „Biały Daniel” odbył się już po raz piętnasty „Dzień Gminy Sośnie" połączony z uroczystym otwarciem wyżej wymienionego obiektu. Imprezy tego typu podkreślają oraz promują walory lokalne i kultywująca miejscowe tradycje. Organizatorem uroczystości była Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach  pod patronatem władz Gminy Sośnie.   Zabawa na stanicy „ Biały Daniel” rozpoczęła się meczem piłkarskim: Policjanci- Nauczyciele oraz...
23/07/2014, 22:19
szklarka-slaska-i-mlynik-na-wykonczeniuSala Wiejska w Szklarce Śląskiej oraz w Młyniku przeszły prawdziwą metamorfozę. Trwają już praktycznie prace porządkowe oraz ostatnie wykończeniowe. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć tych obiektów.          GALERIA
23/07/2014, 21:59
stanica-bialy-daniel-juz-gotowaOśrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowego „Biały Daniel” będzie na pewno wizytówką naszej gminy. Zostały właśnie zakończone prace budowlane. Oficjalne otwarcie odbędzie się 2 sierpnia podczas imprezy "Dzień Gminy Sośnie", podczas której będziemy mogli namacalnie obejrzeć cały obiekt. My już teraz prezentujemy Państwu zdjęcia aby choć trochę oddać klimat tego miejsca.       GALERIA

Konkurs ortograficzny

Dnia 28 października 2010 roku w Szkole Podstawowej w Bogdaju odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z klasy IV, dwóch uczniów z klasy V oraz trzech uczniów z klasy VI.  Chętni uczniowie przystąpili do pisania dyktanda ortograficznego o godzinie 9.00. Nad porządkiem czuwała komisja w składzie K. Wardak i S. Furmanek.

 

Ogłoszenie wyników nastąpiło 3 listopada w środę. Niestety, zgodnie z regulaminem,  nie przyznano żadnego I, II ani też III miejsca ze względu na dużą ilość błędów w pracach uczniów. Najlepiej dyktando  napisała Agata Marczak, uczennica klasy VI, która będzie reprezentowała naszą szkołę w XI Rejonowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Etap rejonowy konkursu ortograficznego odbędzie się 15 listopada 2010 roku w Domu Kultury w Odolanowie.

                                                                                                Autor: Katarzyna Wardak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

Nasze video

KALENDARZ IMPREZ 2014r.

Waszym zdaniem

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.