logo8.jpg
 
SŁODKA WYCIECZKA DO CUKIERNI

SŁODKA WYCIECZKA DO CUKIERNI

Kto z nas nie lubi słodkości? Również dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sośniach je uwielbiają.  Dlatego postanowiły wybrać się na wycieczkę do pobliskiej cukierni „CUKIERNIA Ciast Cygal” w Chojniku.  Na miejscu Pan...

Nowy „image” VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej - VIDEO

Nowy „image” VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej - VIDEO

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju była organizatorem Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Szósta edycja tegoż przeglądu odbyła się jednak w nieco innej formie. W tym roku...

Radni z zaświadczeniami

Radni z zaświadczeniami

28 listopada 2014r. w piątek o godzinie 9:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie nastąpiło uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnych Gminy Sośnie. Nominację zostały wręczone przez Przewodniczącego Głównej...

Zasłużona dla Kombatantów RP

Zasłużona dla Kombatantów RP

Podczas uroczystej akademii przygotowanej z okazji 76. rocznicy Odzyskania Niepodległości miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju p. Beata Adamczyk...

Komentarz powyborczy

Komentarz powyborczy

Wybory samorządowe zakończone. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie odbywających się w naszej gminie kampanii wyborczych. Mimo frekwencji 57, 61% jest to nadal słabe zaangażowanie społeczeństwa w wybory. Należy...

06/12/2014, 19:42
slodka-wycieczka-do-cukierniKto z nas nie lubi słodkości? Również dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sośniach je uwielbiają.  Dlatego postanowiły wybrać się na wycieczkę do pobliskiej cukierni „CUKIERNIA Ciast Cygal” w Chojniku.  Na miejscu Pan cukiernik opowiedział dzieciom, jak  wygląda jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać mistrzem w wypiekaniu ciastek. W tajemnicy zdradził dzieciom kilka sekretów jak zrobić kruche „wiatraczki”.Dzieci poznały poszczególne etapy wypieku ciasteczek oraz urządzenia do wyrobu i wypieku...
01/12/2014, 14:42
nowy-image-vi-miedzyszkolnego-konkursu-piosenki-obcojezycznejJuż po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju była organizatorem Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Szósta edycja tegoż przeglądu odbyła się jednak w nieco innej formie. W tym roku zaprosiliśmy do udziału w konkursie nie tylko szkoły z gminy Sośnie, ale również z innych gmin, powiatów, a nawet województw, a mianowicie Gimnazjum we Wróblińcu, Zespół Szkół w Sulmierzycach i Krotoszynie. Kolejną zmianą był fakt, że w przeglądzie po raz pierwszy wzięły udział gimnazja. Ta...
28/11/2014, 19:45
radni-z-zaswiadczeniami28 listopada 2014r. w piątek o godzinie 9:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie nastąpiło uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnych Gminy Sośnie. Nominację zostały wręczone przez Przewodniczącego Głównej Komisji Wyborczej w Sośniach p. Andrzeja Pańczyszyna. W tym dniu odbyła się także I Sesja Rady Gminy w nowym składzie. Po oficjalnym mianowaniu radnych przystąpiono do obrad, które miały na celu: - wybór Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sośnie, Przed...
24/11/2014, 20:04
zasluzona-dla-kombatantow-rpPodczas uroczystej akademii przygotowanej z okazji 76. rocznicy Odzyskania Niepodległości miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju p. Beata Adamczyk została wyróżniona medalem ,,Zasłużony dla Kombatantów RP” W uroczystości uczestniczyli: p. Krzysztof Bochen- Wójt Gminy Sośnie, p. Stanisław Czubak prezes Koła Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Odolanowie, p. Bronisław Oleksy - kombatant RP, p. Stanisław...
21/11/2014, 23:22
komentarz-powyborczyWybory samorządowe zakończone. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie odbywających się w naszej gminie kampanii wyborczych. Mimo frekwencji 57, 61% jest to nadal słabe zaangażowanie społeczeństwa w wybory. Należy jednak podziękować tym wszystkim mieszkańcom za wzięcie w nich udziału, ponieważ to Oni mogą później chwalić lub narzekać na swoich kandydatów. Osoby niegłosujące mogą tylko czekać na kolejną kadencję, bo nie są odpowiedzialni za wybór władzy. Tego roczne wybory dominowały także w...
18/11/2014, 20:59
mandaty-do-rady-powiatuOkręg 6 (Gmina Przygodzice, Odolanów, Sośnie)         Finke Grzegorz (PiS) - 1098 głosów Rasiak Krzysztof (PSL) - 1251 głosów, w przypadku rezygnacji zastąpi go Barbara Szymanowska (578) Wajs Józef (SLD) - 1181 głosów Ziąbka Tomasz (PO) - 575 głosów Szubert Grzegorz (PSL) - 1092 głosy Wilczura Michał (PSL) - 1048 głosów
17/11/2014, 14:16
szczegolowe-wyniki-wyborow-samorzadowych-2014  Wybory samorządowe 2014 za nami. 16 listopada wybieraliśmy wójta,  radnych naszej gminy. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki wyborów.        OKRĘGI RADNI GMINY BOCHEN KRZYSZTOF KWAPISZ SZCZEPAN UPRAWNIENI GŁOSOWAŁO MOŻDŻANÓW,JANISŁAWICE OKRĘG NR 5         KRAWIEC Bronisław 135         KAHLA...
17/11/2014, 12:26
wyniki-do-rady-powiatu-oraz-sejmiku-wojewodzkiegoSą to wyniki uzyskane na terenie naszej Gminy Sośnie. Nie są to jeszcze wygrane mandaty.            Plik PDF do pobrania  
16/11/2014, 21:39
wybory-samorzadowe-2014-kto-wygral-wynikiWójt Gminy Sośnie Krzysztof Bochen           Okręg Nr 1  Lulek Roman Okręg Nr 2  Harlak Adam Okręg Nr 3  Szczepaniak Michał Okręg Nr 4 Chmielecki Tomasz Okręg Nr 5  Bronisław Krawiec Okręg Nr 6  Berek Dariusz Okręg Nr 7  Wieczorek Grzegorz Okręg Nr 8 Grobelny Dominik Okręg Nr 9  Kisiński Zbigniew Okręg Nr 10  Kałuża Stanisław Okręg Nr 11  Walotka Elżbieta Okręg Nr 12  Rafalski Jan Okręg Nr...
11/11/2014, 11:14
wykaz-inwestycji-gminnych-w-latach-2011-2014„Ogromny sukces”- tak można określić mijającą już kadencję Wójta i obecnej Rady Gminy. Na ostatniej 51 Sesji Rady Gminy Sośnie Wójt Krzysztof Bochen podsumował cztery lata pracy. Z tej okazji serdecznie podziękował wszystkim radnym i sołtysom za dobrą i owocną współpracę, której efektem była realizacja wielu zadań prowadzących do rozwoju naszej gminy. Wszystkie poniższe działania przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców, do poprawy warunków i rozwoju usług społecznych, edukacji,...
11/11/2014, 00:40
uroczyste-otwarcie-wyremontowanej-sali-wiejskiej-w-szklarce-slaskiejW Szklarce Śląskiej 8 listopada odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej sali wiejskiej. Uroczystości rozpoczęto przecięciem symbolicznej wstęgi, po czym obiekt poświęcił ksiądz proboszcz Jacek Klepacz. Następnie Sołtys wsi pani Danuta Śląska przywitała mieszkańców sołectwa oraz przybyłych gości. Wójt Gminy Sośnie pan Krzysztof Bochen w swoim wystąpieniu przybliżył historię remontu sali a kończąc podziękował mieszkańcom zaangażowanym w organizację otwarcia sali oraz sołtysowi wsi. Na...
10/11/2014, 23:02
wieczornica-z-okazji-swieta-niepodleglosci-w-pawlowie,,Naród, który traci pamięć, traci sumienie"           9 listopada 2014 roku w sali wiejskiej w Pawłowie odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Pawłowie. W uroczystym spotkaniu wzięli udział Kombatanci z Gminy Sośnie, przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Zebranych gości powitała pani Lucyna Hörl - Dyrektor Zespołu Szkół w Pawłowie, po...
02/11/2014, 15:19
sonda-kandydaci-do-rady-powiatu-ostrowskiego Poniżej zamieściliśmy sondę z okręgu 6 do Rady Powiatu Ostrowskiego. Są tylko imiona i nazwiska osób startujących z naszej gminy. Zapraszamy do udziału w sondzie
02/11/2014, 14:13
kto-otrzyma-mandat-radnego-sondyWybory samorządowe odbędą się już niedługo, bo 16 listopada. Gorączka przedwyborcza trwa. W Radzie Gminy zasiądzie tylko 15 osób. Wybierzemy je spośród 39 zgłoszonych kandydatów. Poniżej zamieściliśmy sondy z każdego okręgu po za dwoma, w których wybory do Rady Gminy się nie odbędą ze względu na brak konkurencji. Zapraszamy do udziału w sondach.  
02/11/2014, 13:32
harmonogram-spotkan-przedwyborczychWójt Gminy Sośnie zaprasza mieszkańców na spotkania podsumowujące kadencję 2010 – 2014             Harmonogram spotkań: 3.11 – godz. 18.00 – Janisławice 4.11 – godz. 18.00 – Bogdaj 5.11 – godz. 17.30 – Chojnik, godz. 19.00 – Kałkowskie 6.11 – godz. 18.00 – Możdżanów 7.11 – godz. 18.00 – Kuźnica Kącka, godz. 19.00 – Kąty Śląskie 10.11 – godz. 18.00 – Konradów, godz. 19.00 - Cieszyn 12.11 – godz. 18.00 – Granowiec 13.11 – godz. 18.00 – Kocina, godz....
01/11/2014, 13:01
zespol-z-kociny-docenionyWójt Gminy Sośnie p. Krzysztof Bochen wraz z Przewodniczącym Rady p. Ryszardem Nowakiem i Radnymi Gminy Sośnie docenili Zespół z Kociny, który zajął II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale.Dyplom za zajęcie drugiego miejsca przyjął Zespół z Kociny z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podczas drugiego dnia obchodów Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w dniach 20-21.09.2014. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i radość,...

Konkurs ortograficzny

Dnia 28 października 2010 roku w Szkole Podstawowej w Bogdaju odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z klasy IV, dwóch uczniów z klasy V oraz trzech uczniów z klasy VI.  Chętni uczniowie przystąpili do pisania dyktanda ortograficznego o godzinie 9.00. Nad porządkiem czuwała komisja w składzie K. Wardak i S. Furmanek.

 

Ogłoszenie wyników nastąpiło 3 listopada w środę. Niestety, zgodnie z regulaminem,  nie przyznano żadnego I, II ani też III miejsca ze względu na dużą ilość błędów w pracach uczniów. Najlepiej dyktando  napisała Agata Marczak, uczennica klasy VI, która będzie reprezentowała naszą szkołę w XI Rejonowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Etap rejonowy konkursu ortograficznego odbędzie się 15 listopada 2010 roku w Domu Kultury w Odolanowie.

                                                                                                Autor: Katarzyna Wardak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

Nasze video

KALENDARZ IMPREZ 2014r.

Waszym zdaniem

 • Mandaty do Rady Powiatu

  NORMALNY NORMALNY 22.11.2014 18:20
  Mieszkaniec jakiej wartości jesteś ty ??? jeśli ci źle w tej gminie to goń gdzie lepiej !!! a Panu ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  Mieszkaniec Mieszkaniec 21.11.2014 21:12
  Nie wracajmy do wyborów sprzed 4 lat... Każdy pamięta, w jakich okolicznosciach władze przejął obecny ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  CIEKA CIEKA 19.11.2014 19:11
  PAN MICHAŁ JUŻ BYŁ WÓJTEM I NIKT GO NIE CHCIAŁ JUŻ DRUGI RAZ WYBRAĆ I TYM RAZEM TEŻ NIE MIAŁ BY SZANS ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  laki laki 18.11.2014 21:58
  Gratulacje dla Pana Michała Wilczury, odpowiedni człowiek na odpowiednie stanowisko! Szkoda tylko ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  laki laki 18.11.2014 21:49
  Gratulacje dla Pana Michała Wilczury, jak najbardziej zasłużone zdobyte głosy, szlachetny, pracowity ...
   
 • Szczegółowe wyniki wyborów samorządowych 2014

  dareq dareq 17.11.2014 19:51
  Są potwierdzone
   
 • Szczegółowe wyniki wyborów samorządowych 2014

  CIEKA CIEKA 17.11.2014 17:52
  Gratulacje dla wójta i dla radnych statystyki pokazały kto jest dobry w tej gminie życze wam ...
   
 • Kandydaci na wójta gminy Sośnie

  CIEKA CIEKA 17.11.2014 17:42
  i co mądrale gdzie te zmiany ??? hehhe kto został wójtem hehheheh ludzie wiedzą co jest dobre i ...

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.