logo4.jpg
 
Zaprzysiężenie Wójta Gminy Sośnie

Zaprzysiężenie Wójta Gminy Sośnie

Dnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w...

Spektakl

Spektakl "Wenus i Mars" - o kobietach i mężczyznach na wesoło

12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sośniach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wenus i Mars”. Pomysł na przedstawienie kobiet z Wenus, mężczyzn z Marsa czyli perypetii damsko - męskich w odsłonie...

Dziękuję … za głosy, wsparcie i ogromne emocje!

Dziękuję … za głosy, wsparcie i ogromne emocje!

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie! Składam serdeczne podziękowania Wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w drugiej turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie. To dla mnie duży dowód...

Stanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie - oficjalne wyniki

Stanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie - oficjalne wyniki

Stanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie          

21/04/2015, 22:53
zaprzysiezenie-wojta-gminy-sosnieDnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Sośniach Pan Andrzej Pańczieszyn wręczył Stanisławowi Budzikowi zaświadczenie o wyborze na Wójta. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ostojak poprosił o rozpoczęcie procedury ślubowania. Wójt powtórzył następującą treść ślubowania: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję,...
17/04/2015, 12:51
spektakl-wenus-i-mars-o-kobietach-i-mezczyznach-na-wesolo12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sośniach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wenus i Mars”. Pomysł na przedstawienie kobiet z Wenus, mężczyzn z Marsa czyli perypetii damsko - męskich w odsłonie kabaretowej wyszedł od młodzieży. Spektakl oparty był na ulubionych kabaretach oraz obserwacji życia codziennego. Pomysły te zebrały i w scenariusz ujęły panie Ewelina Bojarczuk, Anna Narojczyk i Jolanta Kupaj. Reżyserii podjęła się Pani Ewelina Bojarczuk przy współpracy z Panią Anią...
14/04/2015, 18:51
dziekuje-za-glosy-wsparcie-i-ogromne-emocjeSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie! Składam serdeczne podziękowania Wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w drugiej turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie. To dla mnie duży dowód zaufania, wielki zaszczyt oraz ogromne zobowiązanie. Dziękuję za liczne gesty sympatii, dobre słowa i wsparcie w czasie kampanii. Już dziś chcę zapewnić, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Państwa zaufania nie zawieść. Kontynuując obecną kadencję myślę o czekających na mnie obowiązkach...
12/04/2015, 21:08
ii-tura-wyborow-wyniki-nieoficjalneStanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie             Oficjalne wyniki wyborów.    Okręg   Sośnie Budzik Stanisław - 614 Wilczura Michał - 554 Bogdaj Budzik Stanisław - 203 Wilczura Michał -65 Cieszyn Budzik Stanisław - 262 Wilczura Michał -168 Pawłów Budzik Stanisław - 92 Wilczura Michał -127 Granowiec Budzik Stanisław - 167 Wilczura Michał -367 Chojnik Budzik...
11/04/2015, 22:42
juz-jutro-wybory Drodzy Mieszkańcy Gminy Sośnie! Już jutro II tura wyborów na wójta naszej gminy. 12 kwietnia zdecydujemy, kto w naszym imieniu będzie podejmował decyzje, które wpływają na codzienne życie w gminie. To wójt decyduje o szkołach, przedszkolach, komunikacji, drogach, śmieciach, parkach i placach zabaw. Dlatego skorzystajcie Państwo z możliwości wyboru, jaką macie w tym dniu. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Tylko w ten sposób możecie pozytywnie wpływać na poprawianie standardów lokalnej...
10/04/2015, 11:12
szanowni-panstwo-mieszkancy-gminy-sosnie-drodzy-wyborcySzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie, Drodzy Wyborcy! Zbliżamy się powoli do końca kampanii wyborczej. 12 kwietnia przyjdzie ten czas, gdzie będzie trzeba dokonać wyboru. Kampania wyborcza ma to do siebie, że dużo się obiecuje, jeszcze więcej pisze w ulotkach, ale tak naprawdę budżet pokazuje, na ile te obietnice są możliwe do spełnienia. Nie pisałem tak jak mój konkurent szczegółowego planu dla poszczególnych miejscowości, ponieważ te kwestie są na pewno państwu już znane. W momencie kiedy...
09/04/2015, 14:11
remont-drogi-gminnej-w-miejscowosci-janislawicePlanowane inwestycje rady gminy i uchwalonego budżetu na 2015r. zaczynają wchodzić w życie. Pierwszym ważniejszym zadaniem, jakie zostanie zrealizowane będzie remont drogi gminnej w Janisławicach. Prace budowlane obejmą m.in.: zmianę nawierzchni jezdni gruntowo - tłuczniowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego wraz z utwardzeniem poboczy kruszywem łamanym. Na pewno dla mieszkańców Janisławic jest to bardzo dobra wiadomość, bo na tą drogę czekali wiele lat. Dzisiaj został ogłoszony przetarg na tą...
09/04/2015, 13:17
sonda-ostatnie-starcieII tura wyborów już 12 kwietnia, wtedy to mieszkańcy zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. A my już teraz w sondzie możemy wyrazić swoje poparcie i przybliżyć ewentualny wynik. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Tym razem głosy oddajemy do północy 10.04.2015r.
07/04/2015, 21:54
kandydat-na-wojta-michal-wilczuraLIST DO MIESZKAŃCÓW GMINY SOŚNIE               DOBRY GOSPODARZ = SUKCES GMINY MICHAŁ WILCZURA KANDYDAT NA WÓJTA GMINY SOŚNIE Jeśli 12 kwietnia pójdziecie do wyborów i obdarzycie mnie zaufaniem, wykorzystam moje doświadczenie jako wójta oraz radnego powiatowego. Będę zabiegał o poprawę funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy Sośnie, rozwój infrastruktury drogowej oraz odtworzenie urządzeń melioracyjnych zabezpieczających...
05/04/2015, 12:19
prawdziwa-dawka-humoru-zapraszamyDzieci i młodzież z warsztatów teatralnych działających przy Gminnej Bibliotece Publicznnej w Sośniach zapraszają na dużą dawkę dobrego humoru oraz chwile wzruszeń podczas spektaklu "Wenus i Mars" - o kobietach i mężczyznach na wesoło:)       Spektakl odbędzie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16:00. Miejsce: Sala Wiejska w Sośniach. ZAPRASZAMY  
04/04/2015, 21:04
z-mocnym-poparciemDanuta Szwedziak – kandydatka z Granowca biorąca udział w wyborach na Wójta Gminy Sośnie, zapewniła o pełnym poparciu dla Pana Stanisława Budzika, zachęcając w ten sposób do oddania na Niego głosu w niedzielę 12 kwietnia. Pani Danuta Szwedziak w pierwszej turze wyborów uzyskała największą ilość głosów w Granowcu pokonując pozostałych kandydatów w tym okręgu. Wynik ten świadczy o dużym zaufaniu wyborców dla Jej osoby. Widać, że mieszkańcy tej...
04/04/2015, 10:40
zyczenia-swiateczneWielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... Życzy redakcja serwisu sosnie24.pl
03/04/2015, 18:46
komentarz-powyborczy-ostatnie-starciePierwsza tura wyborów już za nami. Nie udało się wyłonić wójta, dlatego czeka nas jeszcze kolejna, II tura, wyborów. 12 kwietnia ostatecznie zdecydujemy, kto zostanie Wójtem Gminy Sośnie. Po oddanych głosach na poszczególnych kandydatów widać, że nasza gmina nie jest jeszcze gotowa na zmiany, nie poszła za młodymi i nowymi kandydatami. Mieszkańcy stawiają na doświadczonych samorządowców. I tak w II turze spotkają się: Stanisław Budzik, obecnie...
02/04/2015, 22:26
szkolenie-dla-rolnikow-dotyczace-nowych-doplat-bezposrednichStanisław Budzik pełniący funkcję wójta w Sośniach zaprasza wszystkich zainteresowanych rolników na spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych od 2015 roku zmian w systemie płatności obszarowych. Na spotkanie to zostali zaproszeni pracownicy Biura Powiatowego ARiMR w Przygodzicach, którzy omówią szczegółowo obowiązujące od 2015 roku rodzaje płatności i wymogi, jakie rolnik musi spełnić, aby otrzymać te płatności, a także zasady wypełniania nowych...
01/04/2015, 08:55
dziekuje-za-udzielone-poparcie Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Sośnie. Pragnę wszystkim Państwu podziękować za oddane na mnie głosy w I turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie w dniu 29 marca, a było ich aż 1061! Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że przy tylu kandydatach wskazaliście mnie Państwo, jako głównego pretendenta. Tak duże poparcie świadczy o tym, że doceniacie Państwo moją pracę i poprzez głos oddany na mnie wyraziliście aprobatę dla moich dotychczasowych działań. Państwa wybór daje...
30/03/2015, 10:23
iii-rajdu-pieszego-mdpREGULAMIN III RAJDU PIESZEGO MDP Cel: popularyzowanie zdrowego stylu życia, poznawanie walorów „Doliny Baryczy”, utrwalenie nabytej wiedzy i umiejętności. 2.Uczestnicy: 5-osobowe drużyny MDP. Drużyna może być mieszana. 3.Wiek uczestników: od 14 do 17 lat. 4.Ubiór: dowolny – dostosowany do warunków pogodowych. 5.Termin: 18.04.2013 r. godzina 9.00 – start 1-szej drużyny. 6.Miejsce: Trzcieliny Gm. Przygodzice – rozpoczęcie rajdu,...
30/03/2015, 00:54
wyniki-wyborow-na-wojta-gminy-sosnieTak więc mamy II turę wyborów za dwa tygodnie, w której walczyć będą: BUDZIK STANISŁAW - osiągnął najwyższy wynik w tych wyborach oraz WILCZURA MICHAŁ - zajął drugie miejsce.     Okręg   Sośnie Bochen Przemysław - 66 Budzik Stanisław - 491 Duszyński Michał - 169 Kołeczko Paweł - 68 Kwapisz Szczepan - 46 Szwedziak Danuta - 10 Wilczura Michał - 336 Bogdaj Bochen Przemysław - 9 Budzik Stanisław - 145 Duszyński Michał -...
29/03/2015, 15:05
dzis-wybory-wojtaW Gminie Sośnie trwają dziś (niedziele 29 marca) wybory na Wójta Gminy Sośnie. Do urn idą mieszkańcy całej gminy, wybory są konieczne po śmierci włodarza gminy Krzysztofa Bochena.           Kto jeszcze nie głosował zachęcamy do udziału w wyborach. O tytuł wójta walczy siedmioro kandydatów. Bochen Przemysław Budzik Stanisław Duszyński Michał  Kołeczko Paweł  Kwapisz Szczepan Szwedziak Danuta Wilczura Michał Wyniki poznamy już...
28/03/2015, 21:11
wizytacja-ks-biskupa-edwarda-janiaka-w-parafii-w-bogdajuDzień 22 marca br. był dla parafii pw. Chrystusa Króla dniem szczególnym, ponieważ do naszej świątyni zawitał Ks. Biskup Edward Janiak – Ordynariusz naszej diecezji. Do tej wizytacji mieszkańcy Bogdaju przygotowali się bardzo rzetelnie – zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie począwszy od wystroju drogi, obejścia i wnętrza kościoła, a skończywszy na spowiedzi i uporządkowaniu własnego serca. Jego Ekscelencję witała piękna brama z napisem: „Witamy naszego...

Konkurs ortograficzny

Dnia 28 października 2010 roku w Szkole Podstawowej w Bogdaju odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z klasy IV, dwóch uczniów z klasy V oraz trzech uczniów z klasy VI.  Chętni uczniowie przystąpili do pisania dyktanda ortograficznego o godzinie 9.00. Nad porządkiem czuwała komisja w składzie K. Wardak i S. Furmanek.

 

Ogłoszenie wyników nastąpiło 3 listopada w środę. Niestety, zgodnie z regulaminem,  nie przyznano żadnego I, II ani też III miejsca ze względu na dużą ilość błędów w pracach uczniów. Najlepiej dyktando  napisała Agata Marczak, uczennica klasy VI, która będzie reprezentowała naszą szkołę w XI Rejonowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Etap rejonowy konkursu ortograficznego odbędzie się 15 listopada 2010 roku w Domu Kultury w Odolanowie.

                                                                                                Autor: Katarzyna Wardak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

Waszym zdaniem

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.